Proč není výhodné nakupovat wattmetry v USA nebo Velké Británii?

Důvod je ten, že Velká Británie nebo Spojené státy Americké jsou úplně jiný trh s jinými pravidly dovozu a vývozu než kontinentální Evropa, což dáno tím, že tyto země mají nižší daně nebo žádné DPH (VAT Tax). Záruka na wattmetry je pouze jeden rok. Spotřebitelé v ČR si myslí jak ušetří peníze nákupem wattmetru v USA nebo UK a pak jsou překvapeni, že po půlroce provozu wattmetr přestane správně nebo vůbec měřit výkon a prodejce nereaguje na jejich emaily. Tak nás nepřekvapuje, že nám někteří tito zákazníci volají že chtějí dvouletou záruku nebo servis wattmetru, který nekoupili u nás! 

Wattmetry Stages se občas porouchají a poslaní plně pojištěného balíku vás do Anglie vyjde na dost peněz a když wattmetr bude potřebovat 2x rok opravit, tak poštovné může stát 1000-2500 Kč s tím že, někdy platíte i zpáteční poštovné do ČR. O těchto skrytých poplatcích se většinou v obchodních podmínkách zahraničních eshopů nedočtete nebo jsou dobře skryté. My jsme studovali obchodní podmínky Evans Cycle z Anglie a moc jsme se toho o záruce nedozvěděli až na to že je rozhodnutí o uznání záruky na importérovy nebo výrobci. Wattmetry jsou citlivá elektronická zařízení a mohou se poškodit i při dopravě, pokud balík není dostatečně zabalený! Již jsme viděly mnoho poškozených wattmetr přepravou a můžete nám věřit, že wattmetry jako citlivé elektronické zařízení jsou jednoduché na zamítnutí reklamace. My rozhodně reklamace našim zákazníkům nezamítáme, také proto máme 0% zamítnutých oprávněných reklamací. Vyřízení reklamací a jejich výměna za nové kliky je naše přidaná hodnota již přes 5 let. 

Guarantees 22. 

All guarantees (except our Right Bike Guarantee) in respect of Goods are provided entirely by the manufacturers/UK importers and are subject to terms contained therein. You are reminded to complete all warranty cards/documents upon receipt of the Goods where appropriate.

Poštovné v zahraničním e-shopu není většinou zadarmo, Evans Cycle je účtuje 20 liber do ČR, což není úplně málo. Je to smutné, že plno lidí kouká jen na cenu wattmetru a pak jsou plné cyklobazary jen částečně fungujících wattmetrů bez záruky za super ceny. Například v USA stojí prodloužená 2 letá záruka na wattmetry Stages od 90 do 135 dolarů.

Další zaváděcí podmínky prodeje jsme našli u firmy POWERMETER24.COM, která má dokonce i českou verzi stánek, kde pan majitel zapomněl přeložit 90% eshopu do češtiny včetně popisu zboží! Dále je zajímavé u powermeter24.com, že mají zakázáno od výrobce firmy Stages prodávat v Evropě jejich wattmetry a přesto to dělají dál, na záruku 24 měsíců můžete zapomenout. Dodací lhůty po zaplacení vaší objednávky jsou v řádech 3-4 týdnů.  

Samozřejmě se tento problém netýká jen wattmetrů Stages, ale i dalších značek které prodáváme. U nás máte jistotu dvouleté záruky, skvělého zákaznické servisu před prodejem a po prodeji.

Další značka wattmetrů, která se se začala u nás prodávat je čínská Xcadey na klikách Shimano Dura Ace a Ultegra za cenu kolem 9000 Kč včetně DPH. Dnes již v České republice tyto čínské wattmetry nikdo neprodává, tak se ptáme proč tomu tak je. Wattmetry Xcadey známe dlouhou dobu ještě než se objevili na českém trhu. Kvalitou a přesností je na tom nový wattmetr Xcadey celkem dobře, ale je otázka, jestli je přesnost měření výkonu u Xcadey opakovatelná u stejného modelu klik. My jsme tyto wattmetry testovali a tak víme, že přesnost měření u stejných modelu klik není dobrá, tak lze tvrdit jen to že, Číňan dobře jen kopírovat technologie, které někdo již za něj vymyslel.

Teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu a to je dvouletá záruka a uznávaní reklamací. Stránky technické podpory výrobce Xcadey jsou nepřístupné delší dobu a to znamená jen jedno, že až se vám za 6 měsíců porouchá wattmetr Xcadey, tak nový wattmetr Xcadey asi jen tak brzy ve vaší poštovní schránce neuvidíte.  

Níže je video recenze wattmetru Xcadey od Lamy jménem Shane Miller.

Přejeme pevnou mysl a hlavně stisk správného tlačítka myši při výběru wattmetrů pro cyklistiku 🙂 

Last updated: April 23, 2019 at 18:26 pm