Proč nenakupovat wattmetry v Anglii nebo v USA?

Proč není výhodné nakupovat wattmetry v USA nebo Velké Británii?

Anglie a Amerika je úplně jiný trh s jinými pravidly dovozu než kontinentální Evropu, je to dáni tím, že jsou nižší daně nebo žádné DPH (VAT Tax). Záruka na wattmetry je pouze jeden rok. Zákazníci v ČR si myslí jak ušetří peníze nákupem wattmetru v USA nebo UK a pak nám volají že chtějí dvouletou záruku a opravený wattmetr od nás! 

Wattmetry Stages se občas porouchají a poslaní plně pojištěného balíku vás do Anglie vejde na dost peněz a když váš wattmetr bude potřebovat 2x za jeden rok opravit, tak to je 1000-2500 Kč plus někdy platíte i zpáteční poštovné do ČR, ale to se nikde v obchodních podmínkách zahraničních eshopů nedočtete nedočtete. My jsme studovali obchodní podmínky Evans Cycle z Anglie a moc jsme se toho o záruce nedozvěděli až na to že je rozhodnutí na importérovy nebo výrobci.

Guarantees 22. 

All guarantees (except our Right Bike Guarantee) in respect of Goods are provided entirely by the manufacturers/UK importers and are subject to terms contained therein. You are reminded to complete all warranty cards/documents upon receipt of the Goods where appropriate.

Poštovné z eshopu v cizině není většinou zadarmo, Evans Cycle je účtuje 20 liber do ČR. Je to smutné, že plno lidí kouká jen na cenu a pak jsou plné cyklobazary jen částečně fungujících wattmetrů. Prodloužená 2 letá záruka na wattmetry Stages stojí v USA od 90 do 135 dolarů.

Další zaváděcí podmínky prodeje jsou u firmy POWERMETER24.COM, která má dokonce i českou verzi stánek, ale pan majitel zapomněl přeložit 90% eshopu do češtiny. Co je zajímavé u powermeter24.com je ten fakt, že mají zakázáno od výrobce prodávat v Evropě wattmetry Stages a přesto to dělají dál a na záruku 24 měsíců můžete zapomenout. Dodací lhůty po zaplacení vaší objednávky jsou v řádech 3-4 týdnů.  

Samozřejmě se tento problém netýká jen wattmetrů Stages, ale i dalších značek které prodáváme. U nás máte jistotu dvouleté záruky, skvělého zákaznické servisu před prodejem a po prodeji a zatím 100% uznaných reklamací.

Další značka wattmetrů, která se se začala u nás prodávat je čínská Xcadey na Shimano starší Dura Ace a Ultegra za cenu asi 9000 Kč včetně DPH. Wattmetry Xcadey známe dlouhou dobu ještě než se objevili na českém trhu. Kvalitou a přesností je na nový wattmetr Xcadey celkem dobře, ale je otázka, jestli je přesnost měření výkonu u Xcadey opakovatelná u stejného modelu klik. My tomu moc nevěřme, protože Číňan umí jen kopírovat. Teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu a to je dvouletá záruka a uznávaní reklamací. Stránky technické podpory výrobce Xcadey jsou nepřístupné již delší dobu a to znamená jen jedno, že až se vám za 3 měsíce porouchá wattmetr Xcadey, tak nový wattmetr asi jen tak neuvidíte.  

Níže je recenze Xcadey od Lamy jménem Shane Miller.

Přejeme pevnou ruku a hlavně dobrý stisk tlačítka myši při výběru wattmetrů:) 

Last updated: March 29, 2018 at 18:50 pm