PowerPod

Powerpod Power Meter Computer rendering

PowerPod je první přesný měřič výkonu, který se přidělá na řídítka silničního kola pomocí držáku GoPro.

TOP 10 funkcí PowerPodu: 

1. PowerPood umožňuje přesné měření výkonu pravé a levé nohy dohromady. Toto řešení je lepší než jednostranné wattmetry, a to díky vetší konzistentnosti naměřených dat a přesnosti měřeného výkonu.
2. PowerPood je měřič výkonu, který je možné jednodušše přendávat wattmetr z jednoho kola na druhé. A to díky speciálnímu držáku GoPro pro PowerPod, který je kompatibilní jak triatlonové a TT speciály. PowerPod si zapamatuje profily až vašich 4 kol.*
3. PowerPod funguje s jakýmkoliv ANT+ cyklocomputerem (sporttestrem) podporujcí měření výkonu díky profilu ANT+ PWR.
4. Nyní si muže dopřát měření wattů s PowerPodem na vašem smartphonu nebo na GPS hodinkách díky technologii Bluetooth Smart.
5. PowerPod je měřič výkonu pod 10 000 Kč.
6. Nová je také funkce dynamické kalibrace valivého odporu (crr) měřené 800x za sekundu. Funkce DCRR velice zpřesní aktuální měřený výkon a to nejen na hladkých silnicích.
7. Není přesnější měřič výkonu, který používá ke kalkulaci data o sílach, které působí proti cyklistovi, jako vítr, valivý odpor nebo sklon silnice. PowerPod má díky vyrobci firmě PowerPod, všechny metody měření výkonu jsou zapatentovány a Velocomp je pouze licencuje dalším firmám jako je NOTIO KONECT (Argon18) pro měření aerodinamiky v rálnem čase. 
8. Technologie, kterou PowerPod používá je plně patentována firmou Velocomp LLC. Patenty, která firma Velocomp vlastní je licencována kanadským výrobcem kol Argon18 pro jejich nový projekt Notio Konect. Tento projekt je mimo jiné zaměřen na výpočet okamžitého a reálného aerodynamockého koeficientu CdA při jízdě. Blíží se doba, kdy CdA bude zobrazenou funkcí na našem cyklocomputeru a bude to díky firmě která přivedla PowerPod na svět. Vy jí můžete mít již dnes.   
9. PowerPod je testován a používán profesionálnými závodníky u nás i ve světe jako mistr světa 2017 v dlouhém kvadriatlonu Leoš Roušavý.
10. Gravel bike měření výkonu. 

* Každé kolo musí mít svůj vlastní senzor rychlosti nebo kadence/rychlosti ANT+.

Petr Vávra s Kovo Praha
Letošní mistr ČR na dráze Petr Vávra z Kovo Praha úspěšně používá PowerPod již třetí sezonu na dráze a silnici.

Zde se dozvíte více informací o použité technologii a metody kalkulace výkonu, kterou PowerPod využívá. 

powerpod-gravel-silnicka-kotouce

Funkce DCCR

PowerPod měří vibrace během jízdy pomocí akcelerometru, tyto informace jsou následně opraveny výstupem o hodnotě valivého odporu (crr). Tyto kalkulace probíhají v reálném čase během jízdy, a vy dále již nemusí dělat žádné nastavení valivého odporu v softwaru iBike Isaac.

Pro ty z vás, kteří si chtějí užít jízdu s PowerPodem jinde než perfektní silnici, ale také po lesních cestách, v lehkém terénu, na rozbitém betonu, tak se vám dostanete díky funkci DCCR vynikajících přesnosti měření výkonu bez ohledu na povrch.

Cesta s PowerPodem tak stává cílem a vy můžete zažít nejedno velké dobrodružství třeba na i svém novém gravel biku.

V našich testech s Powerpodem nová funkce DCRR ukázala, že výsledky měřeného výkonu jsou velice přesné a impozantní. S DCRR funkcí na stejných cestách jsme se dostali s přesnosti měřeného výkonu do rozmezí 2W ve srovnání oproti drahému wattmetru s tenzometry v pavouku klik. DCRR je opravdu skvělý doplněk k vašemu Powerpodu, který využívá k přesnému měření celou řadu patentovaných senzorů.

newton-cesta

Nový firmware 6.12 a novější s funkcí DCRR si můžete, stáhnou do Powerpodu pomocí softwaru Isaac v hlavním menu “Device/Check Online for Firmware Update”