Středové osy Stages Power pro SRAM.


Středová osa Stages pro SRAM BB30 a wattmetr Stages karbon

Rozuníme novým středovým osám Stages Power pro SRAM BB30. 

Když Stages původně zahájil výrobu první generace wattmetrů Stages Power metrů, měl potíže najít kompatibilní kliky pro standart BB30. Zatímco drážkovaná část středových os BB30 je standardizovaná, aplikace různých výrobců klik se výrazně liší. Různé firmy používají různé délky os a spojují je s klikami různým způsobem.

Stages se snažil najít způsob, jak přidat jejich měřiče výkonu pro různé kliky se standardem BB30. Hledali flexibilní možnost, která by mohla být odpovědí v podobě jednoduché řešení pro různé kliky BB30. S jakým přišli řešením? Stages nabízí více délek samostatných středových os, které umožní zákazníkům přidat nový wattmetr Stages karbon na většinu silničních, krosových nebo bikových klik od SRAM.

Všechny SRAM kliky vyžadují středovou osu od Stages, protože SRAM kliky mají středovou osu spojenou s levou klikou. Měřič výkonu Stages karbon však nebude potřebovat žádnou středovou osu pro kliky FSA se standardem BB386EVO

Co různé středové osy Stages umožňují?

Všechny středové osy Stages BB30 jsou navrženy tak, aby perfektně pasovali do karbonévého wattmetru Stages a dali se jednoduše spojit pravou klikou SRAM. Tím, že SRAM má několik různých modelů klik, tak Stages docílil toho, že wattmetr Stages karbon umožňuje, aby pedály byli ve stejné pozici, jako vaše původní kliky SRAM.

Jednou z klíčových věcí je dosažení stejné vzdálenosti mezi pedály je nastavení správného Q-faktoru. Q-faktor je vzdálenost mezi klikami na pravé a levé straně, kde jsou nainstalovány pedály. Představte si to tak, jako byste měli stejně orientované kliky a změřili by vzdálenost od vnějšího hrany levé kliky k pravé klice. Různé kliky jsou navrženy v závislosti na jejich použití a středová osa Stages může vykompenzovat tyto změny pomocí různé délky středové osy pro každou kliku komponentové řady SRAM.

Středová osa Stages pro SRAM BB30

Jakou středovou osu Stages mám použít?

Udělali jsme pro Vás základní tabulku kompatibility, kde jsou jasně vidět možnosti, modelové řad klik od SRAM, spolu s patřičnými typy středových os Stages.

Středová osa Stages pro SRAM BB30 

Model klik SRAM Kompatibilní stř. osa Stages
SRAM Red 22 BB30
SRAM Red Exogram BB30 (2012 anovější)
Středová osa typu A
SRAM Force 22 BB30
SRAM Force CX1 BB30
SRAM Force 1 BB30
SRAM Rival 22 BB30
Středová osa typu B
SRAM XX1 BB30 (168 q-factor)
SRAM XX BB30 (168 q-factor)
SRAM X0 BB30
SRAM X01 BB30
SRAM X1 BB30
SRAM X9 BB30
Středová osa typu C

 

Poznámka ke kompatibilitě s osou typu C: Středová osa typu C není kompatibilní s některými verzemi klik SRAM pro OEM výrobce, které se nacházejí na některých OEM kolech. Tyto kliky potřebují delší středovou osu, která nebude kompatibilní se osou typu C. Stages Cycling bude přidávat nový model středové osy typu D, která by měla vyřešit tento problém ne-kompatibility. Chcete-li zjistit, jestli vaše OEM klika je kompatibilní s osou typu C, stačí pak změřit velikost podložky mezi pravou klikou (pohon) a rámem.

– Pokud máte 9mm podložku, můžete použít středovou osu typu C

– Pokud máte 15.5mm podložku, budete muset počkat středovou osu typu D. O dostupnosti této středové osy vás budeme informovat. 

Pro více informací o středových osách Stgaes nás neváhejte kontaktovat.

Last updated: March 13, 2017 at 10:05 am