PowerPod


Powerpod Power Meter Computer rendering

PowerPod je první měřič výkonu, který se přimontuje na řídítka silničního kola pomocí držáku GoPro.

Nejzajímavější funkce PowerPodu: 

1. PowerPood umožňuje přesné měření výkonu obou noh dohromady. Toto řešení je lepší než jednostranné wattmetry, a to díky vetší konzistentnosti a přesnosti měřeného výkonu.
2. PowerPood je měřič výkonu, který je možné přendávat z jednoho kola na druhé. Nyní díky speciálnímu držáku PowerPod je kompatibilní s triatlonové a TT speciály. PowerPod si zapamatuje profily až 4 kol.*
3. Funguje s jakýmkoliv ANT+ cyklocomputerem (sporttestrem) podporujcí měření výkonu díky profilu ANT+ PWR.
4. Nyní si muže dopřát měření wattů na vašem chytrém mobilu nebo na GPS hodinkách díky technologii Bluetooth Smart.
5. PowerPod je jediný měřič výkonu pod 10 000 Kč.**
6. Nová funkce dynamické kalibrace valivého odporu (crr) měřené 800x za sekundu. DCRR funkce velice zpřesní měřený výkon nejen na silnicích. 

* Každé kolo musí mít svůj vlastní senzor rychlosti nebo kadence/rychlosti ANT.

** Pouze verze s ANT+.

Zde se dozvíte více informací o použité technologii a metody kalkulací, kterou PowerPod využívá pro měření výkonu. 

powerpod-gravel-silnicka-kotouce

PowerPod měří vibrace během jízdy pomocí akcelerometru, tyto informace jsou následně opraveny správným výstupem o hodnotě valivého odporu (crr). Tyto kalkulace probíhají v reálném čase během jízdy, a vy dále již nemusí dělat další nastavení valivého odporu v softwaru iBike Isaac.

Pro ty z vás, kteří si chtějí užít jízdu s PowerPodem jinde než perfektní silnici, ale také po lesních cestách, v lehkém terénu, na rozbitém betonu se vám dostanete vynikajících přesnosti měření výkonu bez ohledu na to, jak se vaše cesta mění.

Cesta s PowerPodem tak stává cílem a vy můžete zažít nejedno velké dobrodružství třeba na svém novém gravel biku.

V našich testech s Powerpodem nová funkce DCRR ukázala, že výsledky měřeného výkonu jsou velice přesné a impozantní. S DCRR funkcí na stejných cestách jsme se dostali s přesnosti měřeného výkonu do rozmezí 2W ve srovnání oproti drahému wattmetru s tenzometry v pavouku klik. DCRR je opravdu skvělý doplněk k vašemu Powerpodu, který využívá k přesnému měření celou řadu patentovaných senzorů.

newton-cesta

Nový firmware 6.12 s funkcí DCRR si můžete, stáhnou do Powerpodu pomocí softwaru Isaac v hlavním menu “Device/Check Online for Firmware Update”