4iiii Precision a Podiiiium 3D duální a jednostranné wattmetry pro silnici a MTB.

Photo: Iri Greco / BrakeThrough Media | www.brakethroughmedia.com
Čechokanadan Karel Bergmann podává technickou pomoc Danu Martinu z týmu Etixx-QuickStep při Tour de France 2016. Foto kredit: Iri Greco / BrakeThrough Media

Naše společnost wattmetry.cz se v červenci 2018 ve spolupráci s firmou Sport Import s.r.o. z Brna stala výhradním dovozcem a distributorem měřičů výkonu 4iiii Innovations pro ČR a SR. Tím se také rozšiřuje naše nabídka včetně nové modelové řady wattmetrů Podiiiium (dále jen Podium) s dobíjecím akumulátorem.

Kanadský výrobce precizních měřičů výkonu 4iiii Inovations přišel v roce 2015 na evropský trh s wattmetry Precision 3D a v roce 2018 i s modely Podium. Wattmetry.cz byli jedny z prvních kdo dovezl wattmetry 4iiii do Evropy v roce 2015. Tvořte s námi i nadále historii a budoucnost wattmetrů 4iiii.

Nyní si můžete vybrat si ze dvou typů měřičů výkonu – Precision 3D a Podium Precision 3D. Technicky je elektronika uvnitř obou modelů wattmetrů velice podobná, viditelné rozdíly najdete ve venkovní úpravě (utěsnění) a napájení wattmetrů. Zatímco wattmetr Precision je napájen baterií CR 2032, model Podium je napájeno integrovaným akumulátorem s Micro USB konektorem a LED diodami. Oba typy wattmetrů lze koupit jak nainstalované na nových klikách (ride ready), tak také nechat si nainstalovat na vaše duralové kliky jako jsou např. karbonové SRAM XX1 a XX0 Eagle pro 12 rychlostí.

Wattmetry 4iiii jsou určeny pro silniční tak i horská kola. Naši nejlepší silničáři Zdeněk ŠTYBAR a Petr VAKOČ z týmu Quick-Step Floors Cycling a mistr světa z let 2015, 2016 a 2017 Peter SAGAN zvolili wattmetry 4iiii Precision Pro na svých kolech Specialized a S-Works v letech 2016-2018.

My od roku 2018 dodáváme levostranné wattmetry Precison 3D od 4iiii nejlepšímu českému silničnímu týmu do U23 Topforex – Lapierre Pro Cycling Team Tým byl oficiálně představen v Praze v lednu 2018 a s ním i sportovní ředitelé Pavel Padrnos, René Andrle a nově i Petr Kaltofen, který vede tým od jara 2019. Tým založil a vede od začátku Radim Kyjevský.

Milan Čižinský – Mistr Evropy 2018 Masters Enduro MTB

Z elitních českých bajkerů jezdí wattmetry 4iiii Precison již několik let naší nejlepší závodníci v Enduru Přemek Tejchman a Milan Čižinský. V MTB maratonu pak vozil wattmetr 4iiii Precision celou sezónu mistr republiky v Masters kategorii Štepán Karban.

Štěpán Karban – Mistr ČR v XCM maratonu

Od prosince 2018 je dostupná na našem trhu i verze wattmetrů  s dobíjecím akumulátorem Podium a také ozkoušený mode Precision s 2032 baterii provedení Ride Ready, tedy k okamžité instalaci na vaše kolo bez hutnosti posílání na instalaci klik do Kanady!

Standardně dodáváme 4iiii Precision wattmetry na Shimano kliky 105 R7000, Ultegra  R8000, a také DuraAce R9100 jak v levostranné tak i duální verzi pod názvem Precision PRO 3D Dual. Duální modely v akumulátorovém provedení Podium jsou určeny pro instalci na vaše kliky. Aktuální ceny a další podrobnosti najdete níže.

Provedení wattmetru 4iiii Podium je kompletně zapouzdřeno a váží pouze 7 gramů. Dobíjecí akumulátor s micro USB konektorem vydrží 60-80 hodin provozu na jedno nabití.

Přemek Tejchman – Mistr ČR v Enduro MTB

4iiii PRECISION Pro 3D – Duální Wattmetr Dura Ace 9100 Ultegra 8000 (pouze Podium) je volba šampionů. (Ride ready a instalace na vaše kliky)

Tento měřič výkonu byl používám několik sezón profesionálními cyklisty World tour týmu Quick-Step Floors a Bora hansgrohe. Precision Pro má všechny výhody wattmetru v levé klice, (výjimečnou přesnost, velmi lehkou konstrukci, komunikační protokoly ANT + a Bluetooth Smart, technologii 3D měření výkonu) plus duální měření výkonu s cyklistickými metriky pro obě nohy. Precision Pro je ideální wattmetr pro ty, kteří potřebují znát pravdivý výkon ravé a levé nohy. Jedná se o jeden z nejlepších duálních wattmetru na trhu na světě.

Duální wattmetr 4iiii Precision Pro a Podium Pro lze nainstalovat na kliky od firem Shimano, SRAM, Praxis, FSA a Campagnolo. 

4iiii Podium Dual Install R8000
4iiii Precision Pro Dual Install R9100

S wattmetrem PRECISION a PODIUM můžete mít vše. Špičkovou přesnost měřeného výkonu, vysoce spolehlivé data o kadenci, lehký design, komunikační protokoly ANT + a Bluetooth Smart. Dále měřič výkonu Precision používá unikátní patentovanou technologie 3D měření výkonu, což umožňuje měřit tenzi ve třech osách díky tri-axiální tenzometrům

4iii Precision Leva klika

Zašlete nám požadavky na instalaci wattmetru 4iiii na vaše kliky přes náš e-mail již dnes. Doba instalací se nyní pohybuje kolem 3 do 5 týdnů.

etixx-quick-karel-bergmann-4iiii
Karel Bergmann přípravuje časovkářské kola týmu Etixx-QuickStep s wattmetry 4iiii Precision Pro. Foto kredit: BrakeThrough Media

Recenze 4iiii Precision v profi peletonu:

“Wattmetr 4iiii PRECISION PRO nám dává cenné informace o formě a kondici našich jezdců. Je skvělé, že se wattmetr měří obě nohy samostatně s přidáním jen několika málo gramů na kole.”

– Koen Pelgrim – trenér, Etixx – Quick-Step Pro Cycling Team

PRECISION Power Meter by 4iiii video 4iiii Innovations na Vimeo.

PRECISION Power Meter od firmy 4iiii Innovations na Vimeo.

Nové videa 4iiii v AJ najdete na také na youtube. Více zde https://www.youtube.com/user/4iiiicom/videos