Evropský pohár ve sprint triatlonu 2018 Kanárské ostrovy a Tomáš Zikmund.

Evropský pohár ve sprint triatlonu 2018 Kanárské ostrovy

Junior Tomáš Zikmund z Triatlon týmu Příbram vybojoval 46.místo na Evropském poháru ve sprint triatlonu mužů na Kanárských ostrovech. Nejlepší z Čechům byl na 16. místě František Linduška v ženách to byla Petra Kuříková na 6. místě.

Tomáš závodí letos jako junior a vracel se se po roční pauze. Hned se ukázal na tratích sprint triatlonu mezi evropskou elitou. Takto kvalitní závod mu přinesl spoustu nových zážitku a zkušeností, který jsou jsou pro úspěch nezbytné. Věříme, že se Tomáš zlepší v technických částech depa a pršíte přinese ještě lepší výsledek.

Další TT závod Tomáše čeká za měsíc v Bratislavě v rámci českého poháru, na který přijede z triatlonovou reprezentací po soustřední na Mallorce.

Toto jsou dojmy o které s námi Tomáš podělil.

První start po roce, první start v chlapech na evropském poháru (EP), po roce bez běhání atd… Vypadá to úžasně jak to jde dopředu. Závod jsem jel z objemového soustředění na Kanárech. Na EP ve sprint triatlonu jsem se dostal jen díky povolené záměně jmen v rámci státu.

Při plavání byly obrovské vlny, neopren a start z pláže není nic pro mě. Přesto jsem si to užil a ani nedostal tolika po držce od dalších závodníku. Z vody jsem vylezl jako třetí z našich na chvostu druhého balíku cca 24. místo to bylo luxusní. Po depu jsem chytit třetí balík, který vlál za druhým, bohužel jsem to tam nevydržel moc dlouho. Kombinace rychlého přechodu z plavání na kolo byla pro mne smrtelná a propadl se k Janu Čelůstkovi. Tam jsem se vzpamatoval a dojel s nimi na běh.

První tři kilometry vypadaly příšerně, ale potom jsem se rozběhl a začal si běh užívat. Škoda že už byl konec závodu. Skončil jsem 46. místě se ztrátou asi čtyř minut na prvního, přesto jsem byl spokojen. Vím kde jsem udělal chyby a kde mám rezervy a vím, že jestli se jim příště vyvaruji bude z toho výkon klidně do první třicítky v chlapech. Což už je bodovaný místo do evropského poháru. Pro mě to byl závod hlavně na oťukání a přesto se za výsledek nemusím stydět.

[lastupdate]