Novinka číslo 1 – Wattové pedály s IQ2 pro silniční a MTB kola.

TÝDEN PLNÝ NOVINEK JE TU.

Lepší týden než v Lídlu bude u nás, alespoň pokud máte rádi cyklistiku a nejen to. Čekají Vás horké novinky od Wahoo, kolo Treku & Specialized, padály IQ2 a INSCYD. 👌😎😁✔

Některé značky třeba neznáte, ale to vůbec nevadí. O zábavu, informace a edukaci se postaráme my.

Vše bude bude publikováno ve spisovné češtině a v některých případech se jedná i exkluzivní světové premiéry. Bohužel předpremiéry nebo spoilery nebudou, protože to je zakázané. Víme, že zakázané ovoce nejvíce chutná, ale může být i jedovaté.

To je vše na úvod a poslední věc, která je na mé mysli. Doufám že COVID-19 vás moc nezasáhl nebo zasáhl život blízkých. Určitě celou situaci bereme velmi vážně a přejeme všem, kterým Korona vir zasáhl do života brzké uzdravení a vrácení života na správnou kolej. Všem ostatním krásné sportovní a cyklo zážitky hlavně venku a pevné zdraví. Děkujeme všem, že jste jste na nás mysleli a nezapomněli v této nové době. My jsme tvrdě makali abychom Vám přinesli novinky a nové služby pro novou dobu. 

Máme pro vás přepravených několik článků na tento týden a příští týden, tak se snad těšíte jako my.

Novinka číslo 1 – Pedály s wattmetrem IQ2 pro silniční a horská kola. 

Pokud nesledujete sociální sítě nebo třeba crowdfundingové kampaně na zahraničních serverech, tak jste asi nikdy o firmě IQ2 neslyšeli. Wattová klika to nebyla a ani se nejednalo se ani o wattový pedál, ale o vložku mezi kliky pedál a kliku. Geniální nápad, možná si říkáte a s cenou 149 USD/EUR co lepšího si přát. Nic přece nemůže být špatně a za tu cenu firma IQ2 ovládne trh s wattmetry takřka přes noc… Pak přišli nějaký zádrhele a opak byl pravdou a hodně věcí šlo špatným směrem. Možná to byla i nezkušenost inženýrů firmy IQ2. Já sám jsem byl skeptický a nebral moc vážně tuto značku dlouhou dobu, už vůbec ne kvůli velmi nízké ceně, která není z reálného světa. Stalo se, co asi mělo stát a firma s vložkou mezi kliku a pedál, neuspěla ani při vývoji prototypu nebo prostě neměla kliku. Naštěstí IQ2 nezkrachovali, jak se stalo několika firmám před nimi, firma IQ2 loni přišla na se zprávou, že budou nakonec vyvíjet wattové pedály, což bylo asi jediné logické řešení v jejich situaci.

Nová naděje s pedály.

Před dvěma lety téměř do dne, IQ2 oznámila svůj tehdy měřič výkonu na základě rozteče klikových ramen. Wattmetr by zapadl by to mezi jakýkoliv typ pedálu a jakoukoli kliku, což by umožňovalo spojení libovolného kola s jakýmkoli pedálem. Teoreticky by to bylo blízko svatému grálu.

Rekapitulace a podhled na pedálové plaformy od inženýra z Kanady, který pracoval i pro 4iiii INC. Keitha Wakehama.

V praxi, o rok později (téměř přesně do dne), toto úsilí zmizelo bez návratu, a oni oznámili nový cíl – pedál založený měřič výkonu. Super zprávy, pro nás “wattaře”, protože pedálů co měří přesně a spolehlivě výkon je jako šafránu. Asi víte co tím myslím a jeden velký výrobce si na pedálech vylámal zuby, i když to tak na začátku vůbec nevypadalo. Garmin místo vývoje pedálů Vector 4 radši loni koupil firmu PowerTap a jejich spolehlivé pedály P1 a nově P2.

Pedály IQ2 pohledem známého kandského inženýra Keitha Wakehama.

V roce 2019 IQ2 přišel s kůží na tento nevyzpytatelný trh s watty nejen s jeden měřič výkonu, ale hned s párem pro silniční i horská kola. Na straně silnice nabízejí jednostranné i oboustranné pedály kompatibilní s kufry Look-Keo, zatímco na straně horské cyklo zábavy nabízejí stejné jednostranné a duální možnosti, ale v pedálu kompatibilním s Shimano SPD (MTB). Zatím je na světe jen o prototyp jednostranného wattmetru pro silniční kola, který je poslán světoznámým recenzentům jako Ray from DCRainmaker.com Tím se dostáváme na konec našeho článku. Dále už vás provede Ray na sých stránkách a videem na kanálu YouTube. My jen upozorňujeme, že se jedná o první jízdy, nikoliv test a že se nejedná o placenou recenzi. Nakonec snad dodáme jen že, držíme IQ2 palce na jejich cestě a pedály budou stát kolik budou. 

Článek o novém wattovém pedálu IQ2 Road najdete zde 

Ray píše “Stačí říct, že se nic nešlo podle jejich (IQ2) časových os, ale tento víkend jsem dostal svůj druhý set pedálů. Při prvním setu bylo před třemi týdny, jel jsem za 20 minut první jízdy jsem našel hardwarovou závadu.

Nejdůležitější video dne, krátký test pedálů IQ2 na YouTube od Raye Makera

Vzhledem k tomu, že jste všichni neuvěřitelně dychtiví slyšet, jestli IQ2 vyrobili přesný měřič výkonu nebo ne. Domníval jsem se, že dnes budu dělat dvojnásobek testů a vyřadím jak na indoorovém ERG (trenažér pro cyklistiku – ergometr), tak i při jízdě venku v různých terénech. Vy se pak jen podíváte ne moje zjištění, nebo údaje o přesnosti měřiče výkonu IQ2. Jednoduché, že? ” No není to úplně tak jednoduché, protože sám život někdy přináší zatáčky objížďky.

Origální wattmetrová vložka IQ2

Článek vznik pomocí informací z webu dcrainmaker.com a Keitha Wakahama, kterého najdete na webu https://titanlab.co