PŘEMEK TEJCHMAN ZAHÁJIL ENDURO SEZÓNU 2018 VE SLOVINSKU.

Sezóna 2018 je na začátku a pokud se na závodění těšíš stejně jako Přéma Tejchman a Franta Žilák, tak nezbývá než vyrazit do zahraničí. Slovinsko s svým seriálem SloEnduro není daleko a závodění je zde kvalitní. Více o první velmi úspěšném závode se dozvíme od Přémy.

Jelikož jsem se už nemohl dočkat po zimě závodu a v březnu toho ještě moc v kalendáři není, byla pro mě cesta do Slovinska jasnou volbou. SloEnduro mám rád a určite se sem budu i nadále vracet, pokud to půjde. Již na podzim loňského roku jsem v Ajdovšcine závodil. Jen letošní série tímto závodem odstartovala.

Počasí přálo, celý náš pobyt bylo krásně slunečno a tratě byly suché. Oproti loňsku se traily malinko zkrátily a pozměnily, ale to neměnilo nic na tom, že jsem si opět pořádně zajezdil. V neděli nás čekalo 5 měřených úseku. Tratě byly hodně suché, tvrdé, rychlé a taky kluzké. O tom jsem se přesvědčil hned v první RZ, kde jsem šel dost tvrdě k zemi a i díky hodně šlapavému konci jsem si vzpomněl, jak závodění bolí. Naštěstí se ale zbytek závodu obešel bez pádu. To ale neměnilo nic na tom, že to fyzicky pořád dost bolelo. Nakonec to dalo na 3. místo celkově a 1. místo v Master 1, kam jsem se díky mému narůstajícímu veku posunul (děs).

Ještě potřebuji doladit pár věcí na kole, ale doufám, že potom to bude lítat ještě líp. Nakonec už jen velký dík Frantovi za sparing na závodě.

Přemek Tejchman SLOEnduro 2018 vol.1

[lastupdate]