Proč není výhodné nakupovat wattmetry v USA, Velké Británii nebo Německu?

Proč není výhodné nakupovat wattmetry v USA, Velké Británii nebo i v Německu?

Důvod je mnoho a ne všechy jsou zrovna špatné. My se v tomto článku zaměříme více na nevýhody nákupu v cizině. Velká Británie a Spojené státy americké jsou úplně jiný trh s jinými pravidly dovozu a vývozu než kontinentální Evropa, což dáno tím, že tyto země mají nižší daň nebo nulové DPH (VAT Tax). Pak je tu celní válka USA VS. Čína, která mění a přepisuje pravidla dovozu vývozu na celém světě. To je trochu živé vody na jiný článek. 

Záruka v těchto zemích maximálně jeden rok a častokrát to je jen 90 dní. Někteří spotřebitelé u nás si myslí, jak ušetří spoustu peněz nákupem wattmetru v USA nebo VB, a pak jsou překvapeni, že po půlroce provozu wattmetr přestane párovat s hodinkami nebo telefonem, nebo také vůbec nemusí měřit výkon a prodejce v zahraničí nereaguje na jejich emaily s dotazy. Tak nás moc nepřekvapuje, že nám někteří zákazníci volají, že chtějí dvouletou záruku nebo servis jejich wattmetru, který nekoupili u nás. My zatím nejsme výrobce wattmetrů a ani zástupce výrobců wattmetrů v EU.

Wattmetry jsou velice citlivé zařízení s docela složitou elektronikou, která se občas porouchá. Poslaní plně pojištěného balíku s wattmetrem do Anglie nebo USA vyjde na docela dost peněz.  Např. pokud bude wattmetr potřebovat 2x za rok opravit, tak poštovné může stát mezi 1000-2500 Kč s tím že, někdy platíte i zpáteční poštovné do ČR. O těchto skrytých poplatcích se většinou v obchodních podmínkách zahraničních eshopů nedočtete nebo jsou dobře skryté. My jsme studovali obchodní podmínky Evans Cycle z Anglie a moc jsme se toho o záruce nedozvěděli, až na to, že je rozhodnutí o uznání záruky je na importérovy daného výrobku do Anglie nebo samotném výrobci produktu.

Jak jsme již psali výše, wattmetry jsou velice citlivá elektronická zařízení, která se mohou poškodit i při dopravě nebo v rentgenu na celnici/poště. Pokud balík není správně zabalený, majitelem wattmetru tak prodejce může zamítnou záruku z toho důvodu. My jsme již viděly mnoho poškozených wattmetru po dopravě na reklamaci. Můžete nám věřit, že wattmetry jsou jednoduché na zamítnutí reklamace. My rozhodně reklamace našim zákazníkům nezamítáme, také proto máme 0% zamítnutých oprávněných reklamací. Vyřízení reklamací a jejich rychlá výměna do dvou týdnů za nové kliky ve většině oprávněných případů je naše přidaná hodnota již přes 5 let. 

Guarantees 22.

All guarantees (except our Right Bike Guarantee) in respect of Goods are provided entirely by the manufacturers/UK importers and are subject to terms contained therein. You are reminded to complete all warranty cards/documents upon receipt of the Goods where appropriate.

Poštovné v zahraničním e-shopu není většinou zadarmo, Evans Cycle je účtuje 20 liber do ČR, což není úplně málo. Je to smutné, že plno lidí kouká jen na cenu wattmetru a pak jsou plné cyklobazary jen částečně fungujících wattmetrů bez záruky za “super” ceny. Jak říká sám guru sportovní elektroniky, použitý wattmetr bez zárku nemá skoro žádnou cenu, pokud výrobce jako je např. SRM wattmetr neopravuje nebo nekalibruje.

Dvouletá záruka ve světě není samozřejmost a např. v USA stojí prodloužená záruka o 1 rok na wattmetry Stages od 90 do 135 dolarů.

Další zaváděcí obchodní podmínky prodeje jsme našli u německé firmy POWERMETER24.COM, která má dokonce i českou verzi stánek. Pan majitel zapomněl přeložit 90% eshopu do češtiny včetně popisu zboží. Co je zajímavé u e-shopu powermeter24.com, je to že mají zakázáno od firmy Stages nebo Favero (Assioma pedály) prodávat v Evropě jejich wattmetry. Přesto wattmetry vesele prodávají dál, nicméně na záruku 24 měsíců u těchto značek můžete asi úplně zapomenout.

Dodací lhůty wattmetrů po zaplacení vaší objednávky jsou v řádech 3-6 týdnů nebo se mnohdy stalo, že zákazníci vůbec neobdrželi své zboží a pak chtěli po výrobci náhradu škody. Takto se peníze asi nedají moc ušetřit.

Recenze o firmě powermeter24.com v různých jazycích si můžete přečíst zde na Trustpilotu a možná se budete divit jak poslední dobou jsou špatné.

Samozřejmě se tento problém netýká jen wattmetrů, ale i dalších produktů jiných značek. U nás máte jistotu dvouleté záruky, skvělého zákaznického servisu před prodejem, a také i po prodeji nebo po vypršení záruky. Také u nás koupíte námi 100% prověřené značky wattmetrů, které jsme dlouhodobě testovali před uvedením na trh. Nyní koncem roku 2019 je na trhu spostu značek z Číny s tím že ceny jsou pohádkově nízké. Například v Polsku se prodávají wattmetry značky RONDE od 8395 Kč s DPH za levou kliku Shimano 105 7000 nebo 5800 a poštovné je zdarma. Více podrobností je zde v E-shopu CentrumRowerowe.pl

Čínska firma Ronde, nám nic neříká. Soudě podle toho, že všechny odkazy na sociální sítě jako je youtube, instagram, twitter, pintrest odkazují klamavě jen na facebook, tím že lžou potencionálním zákazníkům si jejich srdce nezískají. Je hezké že mají horkou linku do Honk Kongu, ale co je platné když většina Číňanů pořádně anglicky nerozumí nebo děla že nerozumí.

Další značka wattmetrů, která se se začala u nás prodávat před několika lety je čínská firma Xcadey na klikách Shimano Dura Ace 9000 a Ultegra 6800 u cenách od 9000 Kč s DPH. Dnes již v České republice budete tyto čínské wattmetry hledat marně, tak se ptáme proč tomu tak asi je….Wattmetry Xcadey známe dlouhou dobu, protože byli první výrobce wattmetrů z Číny na světě. Kvalitou a přesností je na tom nový wattmetr Xcadey celkem dobře, ale je otázka, jestli je přesnost měření výkonu u Xcadey opakovatelná u stejného modelu klik. My jsme tyto wattmetry testovali a tak víme, že přesnost měření u stejných modelu klik není úplně dobrá. Lze tvrdit jen to že, Číňan umí dobře kopírovat technologie, které někdo již předním již vymyslel, nicméně v budoucnu to může být pravým opakem a svět se bude učit od Číňana.

Teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, a to je dvouletá záruka nebo uznávaní reklamací. Stránky technické podpory výrobce Xcadey byli v roce 2017 nepřístupné delší dobu a to znamená, že když se za 6 měsíců porouchá wattmetr Xcadey, tak nový wattmetr Xcadey ve vaší poštovní schránce za dva týdny nemusíte vidět. Co bude dál s firmou Xcadey, se nechme překvapit. Poslední naše zkušenosti z firmou Xcadey jsou z roku 2017 a začátek 2018.

Níže je video recenze wattmetru Xcadey od GPLamy alisas australana jménem Shane Miller.

Od nás to je vše. Přejeme jasnou mysl a hlavně stisk správného tlačítka myši při výběru správného wattmetru nejen pro cyklistiku 🙂 

[lastupdate]