Technologie chytrých měřičů výkonu v kostce.

Technologie měřičů výkonu v kostce.

Wattmetr Stages Power je integrován přímo na levé klice, což oproti dosud používaným wattmetrům přináší několik zajímavých vlastností jako je: algoritmus pro výpočet celkového výkonu z levé strany s přesností +/- 2%, dobrou vodotěsnost, nerozbitný kryt, duální technologie přenosu signálu ANT+ a Bluetooth Smart (Bluetooth 4.0), rychlá montáž a demontáž levé kliky, možnost přenesení wattmetru z jednoho kola atd.

Největší výhodou tohoto wattmetru je univerzálnost použití, a to jak na MTB, silničních, DH, BMX kolech. Jedná se o nejlehčí tenzometrový měřič výkonu, který kdy byl vyroben, váha je kolem 10 gramů navíc oproti levé klice. Více o technologii Stages Cycling se dovíte zde

Wattmetr iBike Newton a nový PowerPod na druhé straně přináší úplně jinou metodu měření výkonu cyklisty, zde se jedná o výpočet koefiicentu vlivu okolního prostředí na jezdce. Těmito vlivy jsou: odpor větru, náklon silnice, akcelerace a hodnota tření povrchu po kterém jezdec jede.  iBike Newton a PowerPod počítají watty podle třetího Newtonova zákona o akci a reakci.

Oproti konkurenčním měřičům výkonu v cyklistice tyto wattmetry nepotřebují žádné tenzometry, což přináší velkou výhodu v použití jediného měřiče výkonu až na čtyřech kolech. Vše co potřebuje je k měření wattů, je zobrazovací jednotku s profilem měření výkonu ANT+, snímač rychlosti a kadence (tempa).

Nové metody měření výkonu přináší zcela nové možnosti vyhodnocování tréninku a možnosti sofistikované analýzy výkonu pro každého pomocí tréninkového softwaru jako je Strava, TrainingPeaks, Golden Cheetah. WKO4 nebo iBike Issac. Více o technologii iBike Newton+ 6 se dovíte zde

team-colombia-2015-ibike-newton-5-wattmetry-cz

 [lastupdated]