Technologie cyklistických wattmetrů Stages Cycling.

Jakou technologii ukrývají cyklistické wattmetry Stages Cycling uvnitř?

V naší nabídce jsou wattmetry Stages Power již od roku 2014 a od té doby jsme díky Vám uživatelům wattmetrů a našim zákazníkům zažili neskutečnou jízdu. Chceme vám za to moc poděkovat.

Wattmetry od americké firmy Stages jsou skutečně miniaturní. Samotná jednotka nyní váží jen 15g a je vybavena celou řadou pokročilých technologií dosažených rychlým pokrokem moderní elektroniky, zejména díky chytrým telefonům. Akcelerometr pomáhá měřit frekvenci šlapání (tempo); toto je umožněno jen díky rozvoji moderních technologií, které změnili náš světe před více než dekádou. Především jsme rádi, že jako první se ve Stages Cycling adoptovala dvojjazyčná komunikace mezi oběma protokoly ANT + a Bluetooth Smart do světa wattmetrů.

Firma Stages Cycling nabízí i cyklopočítače a duální wattmetry.

To nám dává jistotu, že budoucnost tohoto wattmetru bude dlouhodobá. Spojení s možností bezdrátové aktualizace firmwaru pomocí telefonů iPhone a tabletů iPad 3 (nebo novějších); a jde to s téměř všemi kompatibilními zařízeními Android. Zároveň je vše nekompromisně utěsněno, aby citlivá elektronika uvnitř zůstala suchá a zabezpečená proti přírodním živlům.

Dále jsme přesvědčeni, že wattmetr Stages Power nabízí nejmodernější technologii jakéhokoliv wattmetru na trhu. Zároveň je jedním z nejjednodušších na instalaci, údržbu a jednoduchou obsluhu. Wattmetr StagesPower byl testován dlouhodobě nezavislými odborníky, jako Ray Maker a odbornými magazíny, kde prokázal svou dokonalost a přesnost.

Moderní tréning na kole s watty uvnitř.

Přesné měření wattů a elegantní design

Stages měří výkon pomocí tenzometrů, které měří sílu v kilogramech a převádí ji na watty pomocí jednoduchých fyzikálních rovnic. Hlavní rozdíl mezi Stages a našimi konkurenty je ten, že my měříme watty u levé kliky. Konkurence měří výkon na druhé straně, na klikovém pavouku.

Měření výkonu na levé klice vyžaduje jeden předpoklad – a to, že levá a pravá noha mají vyvážený výkon. Analyzovali jsme tisíce kilometrů testů a došli jsme k závěru, že je minimální rozdíl mezi oběma nohama, což nemá žádný významný vliv na výsledná data; a tato data jsou velice hodnotná pro kvalitní trénink. Základní předpokladem bylo udržet složitost a náklady našeho systému na minimu, což se nám podařilo. Měření wattů zároveň poskytujeme s přesností ± 2% (ze změřeného výkonu v levé noze).
Náš předpoklad symetrie také dává velké výhody oproti měření krouticího momentu pavouka pravé kliky. data

Ostatní výrobci jsou nuceni přidávat složité algoritmy nebo geometrie s cílem odfiltrovat nežádoucí krouticí moment řetězu nebo flexi pravé kliky. Měřením síly na levé klice jsme schopni využít orientaci našich tenzometrů a geometricky filtrovat nežádoucí měření průhybu. Naše měření na levé straně také zjednodušuje kalibraci a ta je pak přesnější, vzhledem k tomu, že nemáme k vyrovnání krouticího momentu rozdíly způsobené čerchovanou čarou, rozdíly vyvolané flexí neboli ohnutím v pavouku kliky nebo změnou tuhosti převodníku. Tato orientace nám také pomáhá kompenzovat teplotní změny, které jsme kalibrovali v laboratorních podmínkách a také pomoci teplotní kompenzace pomocí softwaru.

Stejně tak použití akcelerometru pro měření kadence umožňuje Stages wattmetr rozpoznat zdali šlapete za méně než jednu sekundu. Z pohledu jezdce jedna z nejjasnějších výhod akcelerometru pro kadenci je odstranění dalších senzorů nebo utahovacích pásků pro magnety, takže wattmetr Stages bude zcela soběstačný.

Velikost & váha

Všechny generace wattmetrů Stages Cycling.

Měřič výkonu Stages je montován v našem výrobním závodě na levou kliku (měřič není možné zakoupit samostatně); to znamená, že můžete přidat měření wattů ke stávajícím klikám pouze výměnou levé kliky. K usnadnění tohoto kroku prodáváme levé kliky značek Cannondale, Shimano, SRAM a FSA odděleně. Wattmetr Stages Power přidá jen 20 g váhy a měří jen 65x30x10 mm. Asi určitě oceníte, že tato váha a velikost představuje vše, co potřebujete k měření wattů, a k přenosu dat na zobrazovací jednotku. To vše včetně baterie a kadence na bázi akcelerometru. Wattmetr StagesPower je malý velikostí, váhou a vytvořil vlastní kategorii.

Wattmetr sám je o 33 g až 185 g lehčí než konkurence a nepotřebuje další magnety nebo hardware. Navíc, wattmetr je velmi dobře utěsněn proti nepřízni okolního prostředí. Pouzdro wattmetru je vyrobeno z polykarbonátové směsi, která je podobná materiálu, který se používá na výrobu neprůstřelného skla nebo oblíbených sportovních brýlí. Zjistili jsme, že tento materiál je ideální díky své vynikající trvanlivosti a pružnosti, takže je jen velmi malá šance na rozbití krytu při poškození kliky.

ANT+ & Bluetooth Smart

Měřič výkonu Stages je první wattmetr, který přidal nový protokol Bluetooth Smart a nabízí rozšířené funkce ve srovnání se standardním Bluetooth protokolem. Bluetooth 4.0 (na chytrém telefonu) nabízí jednu velkou výhodu, to jest schopnost komunikovat z našeho i do našeho wattmetru. To zaručuje skutečně obousměrnou komunikaci. To umožňuje wattmetru Stages odesílat údaje o výkonu do chytrého telefonu nebo do jednotky s Bluetooth BLE technologií, ale také Vám umožní používat chytrý telefon k aktualizaci firmwaru wattmetru bez potřeby externího portu.

antlogoJe tu ještě jedna výhoda. S technologií Bluetooth Smart máte možnost nahrát trénink na váš iPhone nebo Samsung Galaxy, Sony Z a další chytré telefony s Androidem 4.3 a vyšším operačním systémem, a poté ho přímo uploadovat do programu Strava nebo Training Peaks ještě předtím, než si sundáte helmu. Poté, co jste nahráli své informace o jízdě, můžete data analyzovat. Stages Power wattmetr obsahuje dva komunikační protokoly: ANT+ ™ a Bluetooth Smart.

ANT+ je zlatý standard pro OTA neboli over-the-air komunikaci v cyklistických a dalších sportovních odvětvích. Systém je jednoduchý, robustní, všeobecně přijatý a rozšířený mezi výrobci zobrazovacích jednotek. Naše ANT + anténa zajišťuje signál pro ty jezdce, kteří chtějí přidat watty na jejich cyklosporttestr + ANT, ať už je to Garmin, O-Synce, iBike nebo další systémy. Klikněte na seznam ANT + s kompatibilními jednotkami. Seznam seznam ANT + zařízení.

Tím, že wattmetr Stages zahrnuje jak ANT +, tak Bluetooth Smart komunikaci, nabízí jezdcům všechny novinky a možnosti. Do budoucna se nemusíte obávat jaké zobrazovací jednotky přijdou na trh.

Tenzometr na klice, geniální jednoduchost

V kategorii wattmetrů Stages Cycling dosahuje skvělé váhy a ceny za použití moderní technologie umožněné díky rychle se rozvíjejícímu elektronickému průmyslu. Elegantním designem, Stages Power měří watty efektivně a nenápadně na levé klice.
“Existuje několik dobrých výrobků na trhu, které stojí kolem 1500 dolarů, z nichž každý má své výhody a nevýhody,” řekl Doug Crawford, viceprezident vývoje produktů ve Stages Cycling. “Náš přístup byl jasně zaměřen na potřeby jezdce a na potřebu nabídnout mu možnosti, které jinde na trhu nejsou. Potom jsme použili nejlepší dostupné technologie s cílem dodat jednoduchý, ale elegantní design pro přímé měření wattů, který je jedinečný svým provedením. Zrušili jsme některé složitosti jiných systému a dodali nově vznikající technologie s cílem poskytnout jezdcům nové benefity v několika kritických oblastech.”

Ten úkol vyžadoval od Stages Cycling wattmetr, přijít s řešením, které by bylo jednodušší, lehčí a levnější, než jakýkoliv jiný wattmetr na trhu. To vyžadovalo úplně jiné myšlení s cílem dosáhnout méně složitého řešení, které splňuje i ty nejnáročnější požadavky. Dospět k tomuto řešení vyžadovalo značnou dobu vývoje.

Wattmetr Stages používá vlastní tenzometrové pole pro měření výkonu na levé klice. Měřením výkonu zde, náš wattmetr odstraňuje složitost filtrování dat při výkonu, způsobenou kroucením řetězu a několika vektory v pavouku wattmetru na pravé straně klik nebo ztráty účinnosti prostřednictvím převodového mechanizmu. Od tohoto měření se pak odvíjí celkové watty pomocí algoritmu, který efektivně zdvojnásobí výkon jezdce v levé klice. Nejdůležitějším faktorem celé této diskuse jsou data.

Pozice Stages k levostrannému měření výkonu:

90 plus procent aktivních jezdců potřebuje reálné hodnoty wattů, aby mohli trénovat, a nepotřebují schopnost analyzovat jednu otáčku pedálem nebo levo-pravou rovnováhu výkonu. Nejdůležitějším faktorem celé této diskuse jsou data a naše data nelžou. Podívejte se na naše srovnání níže.

Od síly šlapání k wattům

Pojďme se podívat na základy; zde se musíme zaměřit na to, jak odvodit výkon. Udělali jsme malou modifikaci v jednoduché fyzikální rovnici kde P = 2 * ((Fave * 9,8 * L) * (R * 0,1047)) Jak číst tuto rovnici? ‘P’ je výkon (Watty). ‘2’ je násobitel pro náš předpoklad, který představuje zdvojnásobení našeho měření výkonu levé nohy. Domníváme se , že tento předpoklad je ospravedlnitelný, a naše testy zjistily, že to lze uplatnit i v praxi. Tento předpoklad je také klíčovým faktorem, který nám umožňuje kompaktnější, lehčí, silnější a úspornější výrobu Stages wattmetrů než jsou konkurenční wattmetry. Zbytek rovnice je základní fyzika.

Nové duální wattmetry Stages Power.

Průměrná síla na otáčku (Fave) se měří pomocí tenzometrů v kilogramech a pak se převádí na točivý moment v NM (Newton metry) vynásobením délky kliky (L) v metrech a gravitační konstanty (9,8 m / s ^ 2 ). Nakonec se to vynásobí počtem otáček kliky za minutu, které se převedou na radiány za sekundu, a pak se odvodí výsledný výkon.

Vynásobení této rovnice dvěma nám dává celkový výkon pro obě nohy. A prostřednictvím našeho intensivního testování, jsme zjistili, že tento předpoklad je konzistentní, přesný a funguje pro 99 procent jezdců.

Kadence je klíčem

Musíme poděkovat Applu a dalším výrobcům chytrých telefonů za myšlenku, která vedla k použití akcelerometru při měření kadence. Tito výrobci telefonů vymysleli použití akcelerometrů v chytrých telefonech při změně orientace obrazovky a usnadnili další funkce při použití aplikací. Použití těchto technologií bylo přínosem při vývoji a úsporou na ceně pro wattmetr Stages Power.
Nejvíce patrný je přínos měření kadence na základě akcelerometru v tom, že eliminuje potřebu dodatečného hardwaru mimo jednotku wattmetru. Wattmetr Stages nepotřebuje žádné další dráty, magnety nebo pásky.

Použití akcelerometru pro měření kadence nám dá hodně informací o poloze v jediné otáčce, což jsou dostačující data, aby se vědělo, kdy jezdec přestane šlapat v pouhé sekundě. Rychlá odezva a vyšší rozlišení nám umožní vytvořit lepší databázi informací o výkonu a kadenci.

Vše pohromadě pro rychlou instalaci

Kdo by si chtěl zkazit estetický dojem svého krásného kola přidáním magnetů nebo ještě hůř, pásky na kliku nebo na rám? Asi každý cyklista si chce přidat na své kolo Stages wattmetr s inovativní technologií?
Měřič výkonu Stages Power nevyžaduje žádné další hardware, s výjimkou cyklosporttesteru. Obejde se bez magnetů, senzorů a pásků. Pro kadenci se používá akcelerometr, který sleduje pozici kliky při výpočtu frekvence šlapání. Samostatná jednotka wattmetru je stejně jednoduchá na instalaci jako je výměna kliky; dále už jen párování wattmetru se zobrazovací jednotkou a můžete vyrazit na trať.

Měřič výkonu pro každou disciplínu

Měřič výkonu Stages je montován na Shimano silniční a horské kliky – od 105 až po Dura-Ace, dále kliky pro XT, XTR, Saint a DXR. Cannondale modely pro silniční a horská kola. Další možnosti nabízejí ještě FSA kliky.

Stages wattmetr je určen pro každou cyklistickou disciplínu, a je také nabízen za nejnižší cenu. Shimano 105 modely přinášejí všechny funkce dražších wattmetrů pro jezdce, kteří nikdy předtím neuvažovali trénovat s měřičem výkonu.

Trénujeme s wattmetrem

Ted´asi máte myšlenku jak trénovat s wattmetrem? Pravděpodobně se nabízí vaše první otázka, proč trénovat s wattmetrem?
Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíme nejprve začít s vysvětlením, co měření výkonu pro cyklistiku vůbec znamená? Odpověď je následující; watty jsou pravdivá metrika, která zůstávají relativně nedotčena vlivem okolní teploty, rychlostí větru, povrchu vozovky, stupněm stoupání, denní dobou, srdeční frekvencí nebo jinými parametry, které by mohly mít vliv na výkon cyklisty. Saint view Large 72 2
Vzhledem k tomu, že watty mají nejvíce konzistentní měření, které při úsilí cyklisty máme, jsou tou nejlepší metrikou při delším sledování tréninku cyklisty. Kromě toho, watty jsou jediným ukazatelem, který ukazuje skutečnou změnu v kondici nebo výkonu cyklisty v delším časovém horizontu.
To je důvod, proč jsou wattmetr je všeobecně přijímán mezi dobrými trenéry jako nejlepší nástroj pro trénink cyklistů.
Díky wattmetrům a znalosti dobrého trenéra, webu anebo pomocí softwarového programu, může cyklista mít výchozí hodnotu pro trénink a sledovat své úsilí s očekáváním konečného výsledku a zlepšenou výkonnosti.
Měřiče výkonu mohou také poskytovat co nejpřesnější sledování hodnoty výkonnosti v reálném čase. Wattmetr může posloužit jako varovná zóna cyklisty, zajistit aby jezdec podal svůj nejlepší výkon, a udržel ho po dobu nezbytně nutnou.
A toto může pro vás udělat trénink s wattmetrem! Chytrým tréninkem s pomocí wattmetru máte zaručeno, že budete rychlejší a budete schopni potrápit vaši konkurenci.
Wattmetr Stages Power nabízí snadnou implementaci a nízké náklady pro trénink pomocí měření vašeho výkonu; toto nikdy nebylo tak snadné. Wattmetry lze nainstalovat za méně než 10 minut (při výměně levé kliky), a to platí i pro méně zručné mechaniky.

Kontaktujte nás pro více informací a nebo se podívejte na wattmetry.cz/podpora

©2019 Wattmetry.cz a Stages Cycling, LLC 2012. Všechna práva vyhrazena. :: Proudly Designed and Assembled in Colorado